Ogólne warunki i zasady

Artykuł 1 - Definicje

W niniejszych warunkach zastosowanie mają następujące definicje:

Okres odstąpienia od umowy: okres, w którym konsument może skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy;

Konsument: osoba fizyczna, która nie działa w kontekście handlowym i zawiera umowę na odległość z przedsiębiorcą;

Dzień: dzień kalendarzowy;

Transakcja ciągła: umowa zawierana na odległość dotycząca serii produktów i/lub usług, w której obowiązek dostawy i/lub odbioru jest rozłożony w czasie;

Trwały nośnik: każdy nośnik, który umożliwia konsumentowi lub przedsiębiorcy przechowywanie informacji skierowanych do niego osobiście w sposób umożliwiający dostęp do nich w przyszłości i odtworzenie przechowywanych informacji w niezmienionej postaci.

Prawo do odstąpienia od umowy: możliwość odstąpienia przez konsumenta od umowy zawartej na odległość w okresie na odstąpienie od umowy;

Przedsiębiorca: osoba fizyczna lub prawna, która oferuje konsumentom produkty i/lub usługi na odległość;

Umowa zawierana na odległość: umowa, w której, w kontekście systemu zorganizowanego przez przedsiębiorcę w celu sprzedaży produktów i/lub usług na odległość, jeden lub więcej środków porozumiewania się na odległość jest wykorzystywanych wyłącznie od momentu zawarcia umowy;

Technika porozumiewania się na odległość: środki, które można wykorzystać do zawarcia umowy bez jednoczesnego przebywania konsumenta i przedsiębiorcy w tym samym miejscu.

Ogólne warunki handlowe: niniejsze ogólne warunki handlowe przedsiębiorcy.

Artykuł 2 - Tożsamość przedsiębiorcy

Nowak Piotrkowska S.A.
+44 7537 101973
info@nowak-piotrkowska.pl
Łódź, Polska

Artykuł 3 - Zastosowanie

Niniejsze ogólne warunki mają zastosowanie do wszelkich ofert składanych przez przedsiębiorcę oraz do wszelkich umów zawieranych na odległość i zamówień między przedsiębiorcą a konsumentem.

Przed zawarciem umowy na odległość tekst niniejszych ogólnych warunków zostanie udostępniony konsumentowi. Jeśli nie jest to racjonalnie możliwe, przed zawarciem umowy na odległość zostanie wskazane, że ogólne warunki mogą być przeglądane w lokalu przedsiębiorcy i zostaną przesłane konsumentowi bezpłatnie tak szybko, jak to możliwe po złożeniu wniosku przez konsumenta.

Jeżeli umowa na odległość jest zawierana drogą elektroniczną, tekst niniejszych ogólnych warunków może, w drodze odstępstwa od poprzedniego ustępu i przed zawarciem umowy na odległość, zostać udostępniony konsumentowi drogą elektroniczną w taki sposób, aby konsument mógł go łatwo przechowywać na trwałym nośniku. Jeżeli nie jest to racjonalnie możliwe, przed zawarciem umowy na odległość zostanie wskazane, gdzie można zapoznać się z ogólnymi warunkami drogą elektroniczną oraz że zostaną one przesłane konsumentowi drogą elektroniczną lub w inny sposób bezpłatnie na żądanie konsumenta.

W przypadku, gdy oprócz niniejszych ogólnych warunków zastosowanie mają również szczególne warunki dotyczące produktu lub usługi, akapity drugi i trzeci stosuje się odpowiednio, a w przypadku sprzecznych ogólnych warunków konsument może zawsze powołać się na obowiązujące postanowienie, które jest dla niego najbardziej korzystne.

Jeśli w dowolnym momencie jedno lub więcej postanowień niniejszych ogólnych warunków jest lub stanie się całkowicie lub częściowo nieważne lub zostanie anulowane, umowa i niniejsze warunki pozostaną ważne, a postanowienie, o którym mowa, zostanie niezwłocznie zastąpione za obopólną zgodą postanowieniem, które jest jak najbardziej zbliżone do pierwotnego celu.

Kwestie nieuregulowane w niniejszych Ogólnych Warunkach Handlowych będą oceniane zgodnie z „duchem” niniejszych Ogólnych Warunków Handlowych.

Niejasności dotyczące interpretacji lub treści jednego lub więcej postanowień naszych warunków będą interpretowane w „duchu” niniejszych ogólnych warunków.

Artykuł 4 - Oferta

Jeśli oferta ma ograniczony okres ważności lub jest składana na określonych warunkach, zostanie to wyraźnie określone w ofercie.

Oferta jest niewiążąca. Wykonawca ma prawo do zmiany i dostosowania oferty.

Oferta zawiera kompletny i dokładny opis oferowanych produktów i/lub usług. Opis jest wystarczająco szczegółowy, aby umożliwić dobrą ocenę oferty przez konsumenta. Jeśli wykonawca wykorzystuje zdjęcia, muszą one wiernie przedstawiać oferowane produkty i/lub usługi. Oczywiste błędy lub oczywiste pomyłki w ofercie nie wiążą wykonawcy.

Wszystkie obrazy, specyfikacje i dane w ofercie mają charakter orientacyjny i nie mogą stanowić podstawy do odszkodowania lub rozwiązania umowy.

Zdjęcia produktów są wiernym odzwierciedleniem oferowanych produktów. Wykonawca nie może zagwarantować, że przedstawione kolory dokładnie odpowiadają rzeczywistym kolorom produktów.

Każda oferta zawiera wystarczające informacje, aby konsument miał jasność co do praw i obowiązków związanych z przyjęciem oferty. Obejmuje to w szczególności:

  • Cenę, z wyłączeniem kosztów wyjaśnienia i importowego podatku VAT. Te dodatkowe koszty będą ponoszone na koszt i ryzyko klienta. Firma pocztowa i/lub kurierska będzie, w odniesieniu do importu, korzystać ze specjalnego systemu dla firm pocztowych i kurierskich. System ten ma zastosowanie, jeśli towary są importowane do kraju przeznaczenia w UE, co ma również miejsce w tym przypadku. Firma pocztowa i/lub kurierska pobiera podatek VAT (wraz z naliczonymi kosztami odprawy celnej) od odbiorcy towarów;
  • Wszelkie koszty wysyłki;
  • W jaki sposób umowa zostanie zawarta i jakie działania są wymagane w tym celu;
  • Czy ma zastosowanie prawo do odstąpienia od umowy;
  • Sposób płatności, dostawy i wykonania umowy;
  • Termin przyjęcia oferty lub termin, do którego wykonawca gwarantuje cenę;
  • Wysokość opłaty za porozumiewanie się na odległość, jeżeli koszt korzystania z technologii porozumiewania się na odległość jest obliczany na innej podstawie niż zwykła podstawowa stawka za wykorzystywane środki porozumiewania się;
  • Czy umowa jest archiwizowana po jej zawarciu, a jeśli tak, w jaki sposób konsument może uzyskać do niej dostęp;
  • Sposób, w jaki konsument, przed zawarciem umowy, może sprawdzić i, w razie potrzeby, poprawić informacje, które dostarczył w związku z umową;
  • Wszelkie inne języki, inne niż niderlandzki, w których można zawrzeć umowę;
  • kodeksy postępowania, którym podlega przedsiębiorca, oraz sposób, w jaki konsument może uzyskać dostęp elektroniczny do tych kodeksów postępowania; oraz
  • Minimalny czas trwania umowy na odległość w przypadku transakcji długoterminowej.

Opcjonalnie: dostępne rozmiary, kolory, materiał.

Artykuł 5 - Umowa

Umowa zostaje zawarta, z zastrzeżeniem postanowień sekcji 4, w momencie przyjęcia przez konsumenta oferty i spełnienia związanych z nią warunków.

Jeśli konsument przyjął ofertę drogą elektroniczną, firma niezwłocznie potwierdzi otrzymanie od konsumenta przyjęcia oferty drogą elektroniczną. Dopóki firma nie potwierdzi otrzymania tej akceptacji, konsument może rozwiązać umowę.

Jeśli umowa jest zawierana drogą elektroniczną, firma podejmie odpowiednie środki techniczne i organizacyjne w celu zabezpieczenia elektronicznego transferu danych i zapewnienia bezpiecznego środowiska internetowego. Jeśli konsument może dokonać płatności drogą elektroniczną, firma podejmie w tym celu odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Firma może - w ramach prawnych - zbadać, czy konsument może wypełnić swoje zobowiązania płatnicze, a także wszystkie czynniki i okoliczności, które mają znaczenie dla odpowiedzialnego zawarcia umowy na odległość. Jeśli na podstawie tego badania firma ma uzasadnione powody, aby nie zawierać umowy, ma prawo odrzucić zamówienie lub prośbę lub dołączyć specjalne warunki do jego realizacji.

Firma dostarczy konsumentowi następujące informacje wraz z produktem lub usługą na piśmie lub w taki sposób, aby mogły być przechowywane na trwałym nośniku i były dostępne dla konsumenta w przystępny sposób:

  1. Adres odwiedzin przedsiębiorstwa, pod którym konsument może kierować skargi;
  2. warunki, na jakich i w jaki sposób konsument może skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy lub wyraźne pouczenie, że prawo do odstąpienia od umowy jest wyłączone;
  3. informacje o gwarancjach i istniejących usługach posprzedażnych;
  4. Informacje, o których mowa w art. 4 ust. 3 niniejszych Warunków, chyba że przedsiębiorca przekazał już te informacje konsumentowi przed zawarciem umowy;
  5. Wymagania dotyczące anulowania umowy, jeśli umowa trwa dłużej niż jeden rok lub jest zawarta na czas nieokreślony.

W przypadku transakcji długoterminowej postanowienie poprzedniego ustępu ma zastosowanie tylko do pierwszej dostawy.

Wszystkie umowy są zawierane pod warunkiem wystarczającej dostępności danych produktów.

Artykuł 6 - Prawo do odstąpienia od umowy

Przy zakupie produktów konsument ma możliwość rozwiązania umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Ten okres odstąpienia od umowy rozpoczyna się następnego dnia po otrzymaniu produktu przez konsumenta lub przedstawiciela uprzednio wyznaczonego przez konsumenta i zgłoszonego firmie.

W okresie odstąpienia od umowy konsument będzie ostrożnie obchodził się z produktem i opakowaniem. Rozpakuje lub użyje produktu tylko w zakresie niezbędnym do oceny, czy chce go zatrzymać. Jeśli skorzysta z prawa do odstąpienia od umowy, zwróci firmie produkt ze wszystkimi dołączonymi akcesoriami i - jeśli to możliwe - w oryginalnym stanie i opakowaniu, zgodnie z rozsądnymi i jasnymi instrukcjami przekazanymi przez firmę.

Jeśli konsument chce skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy, jest zobowiązany zrobić to w ciągu 14 dni od otrzymania produktu, znanego firmie. Konsument musi to zrobić, wysyłając pisemną wiadomość / e-mail. Po powiadomieniu przez konsumenta, że chce skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy, konsument musi zwrócić produkt w ciągu 14 dni. Konsument musi udowodnić, że dostarczone towary zostały zwrócone w terminie, np. przedstawiając dowód wysyłki.

Jeśli klient nie skorzystał z prawa do odstąpienia od umowy w terminach, o których mowa w ust. 2 i 3, zakup jest wiążący.

Artykuł 7 - Koszty odstąpienia od umowy

Jeśli konsument skorzysta z prawa do odstąpienia od umowy, zostanie obciążony kosztami zwrotu produktów.

Jeśli konsument zapłacił kwotę, firma zwróci tę kwotę tak szybko, jak to możliwe, ale nie później niż 14 dni po odstąpieniu od umowy. Zakłada to jednak, że produkt został już odebrany przez sklep internetowy lub że można przedstawić przekonujący dowód pełnego zwrotu.

Artykuł 8 - Wyłączenie prawa do odstąpienia od umowy

Spółka może wyłączyć prawo konsumenta do odstąpienia od umowy w przypadku produktów opisanych w ust. 2 i 3. Wyłączenie prawa do odstąpienia od umowy ma zastosowanie tylko wtedy, gdy przedsiębiorca wyraźnie wskazał to w ofercie lub przynajmniej w odpowiednim czasie przed zawarciem umowy.

Wyłączenie prawa do odstąpienia od umowy jest możliwe tylko w przypadku produktów

  1. które zostały wyprodukowane zgodnie ze specyfikacją konsumenta;
  2. które mają wyraźnie spersonalizowany charakter;
  3. które ze względu na swój charakter nie mogą zostać zwrócone;
  4. które mogą ulec szybkiemu zepsuciu lub stać się przestarzałe;
  5. których cena podlega wahaniom na rynku finansowym, nad którymi spółka nie ma kontroli;
  6. w przypadku gazet i czasopism luzem;
  7. w przypadku nagrań audio i wideo oraz oprogramowania komputerowego, jeżeli konsument naruszył pieczęć.
  8. w przypadku produktów higienicznych, jeśli konsument złamał pieczęć.

Wyłączenie prawa do odstąpienia od umowy jest możliwe tylko w przypadku usług

  1. związanych z zakwaterowaniem, transportem, wyżywieniem lub wypoczynkiem, które mają być wykonane w określonym dniu lub w określonym czasie;
  2. jeżeli dostawa rozpoczęła się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem okresu odstąpienia;
  3. dotyczących zakładów i loterii.

Artykuł 9 - Cena

W okresie ważności określonym w ofercie ceny oferowanych produktów i/lub usług nie zostaną podwyższone, chyba że cena ulegnie zmianie w wyniku zmiany stawek VAT.

W drodze odstępstwa od poprzedniego punktu, firma może oferować produkty lub usługi, których ceny są powiązane z wahaniami na rynku finansowym i nad którymi firma nie ma kontroli, ze zmiennymi cenami. Ta zależność od wahań oraz fakt, że wszelkie podane ceny są orientacyjne, zostaną wskazane w ofercie.

Podwyżki cen w ciągu 3 miesięcy od zawarcia umowy są dozwolone tylko wtedy, gdy wynikają z przepisów prawa lub regulacji.

Podwyżki cen po upływie 3 miesięcy od zawarcia umowy są dozwolone tylko wtedy, gdy spółka to wynegocjowała i

  1. wynika to z przepisów prawa lub regulacji; lub
  2. konsument ma prawo do rozwiązania umowy od dnia, w którym podwyżka ceny wchodzi w życie.

Miejsce dostawy określa się zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy o podatku VAT z 1968 r. w kraju, w którym rozpoczyna się transport. W tym przypadku dostawa ma miejsce poza UE. W związku z tym kurier lub poczta naliczy kupującemu podatek VAT od importu i/lub opłatę za odprawę celną. W związku z tym spółka nie naliczy podatku VAT.

Wszystkie ceny mogą zawierać błędy drukarskie i ortograficzne. Nie ponosimy odpowiedzialności za konsekwencje błędów drukarskich i ortograficznych. W przypadku błędów drukarskich i ortograficznych firma nie jest zobowiązana do dostarczenia produktu po niewłaściwej cenie.

Artykuł 10 - Zgodność i gwarancja

Spółka gwarantuje, że produkty i/lub usługi spełniają warunki umowy, wymagania określone w ofercie, uzasadnione wymagania dotyczące solidności i/lub użyteczności w dniu zawarcia umowy oraz obowiązujące przepisy ustawowe i/lub regulacje publiczne. Jeśli tak uzgodniono, firma gwarantuje również, że produkt nadaje się do innego niż normalne użytku.

Gwarancja udzielona przez spółkę, producenta lub importera nie ma wpływu na prawa i roszczenia przysługujące konsumentowi wobec spółki na podstawie umowy.

Wszelkie wady lub nieprawidłowo dostarczone produkty muszą zostać zgłoszone Spółce na piśmie w ciągu 14 dni od daty dostawy. Produkty muszą być zwrócone w oryginalnym opakowaniu i w nowym stanie.

Okres gwarancji udzielanej przez Spółkę odpowiada okresowi gwarancji fabrycznej. Spółka nie ponosi jednak odpowiedzialności za ostateczną przydatność produktu do indywidualnego użytku przez konsumenta ani za porady dotyczące użytkowania lub zastosowania produktu.

Gwarancja nie ma zastosowania, jeśli

Konsument naprawił i/lub przetworzył dostarczone produkty we własnym zakresie lub zlecił ich naprawę i/lub przetworzenie osobom trzecim; Dostarczone produkty zostały wystawione na działanie nienormalnych warunków lub w inny sposób nie były właściwie obsługiwane lub są sprzeczne z instrukcjami firmy i/lub obróbką na opakowaniu; Nieważność jest całkowicie lub częściowo wynikiem przepisów, które rząd ustanowił lub ustanowi w odniesieniu do charakteru lub jakości użytych materiałów.

Artykuł 11 - Dostawa i realizacja

Spółka dołoży najwyższej staranności przy przyjmowaniu i realizacji zamówień na produkty.

Adresem dostawy jest adres podany spółce przez konsumenta.

Bez uszczerbku dla postanowień art. 4 niniejszych Ogólnych Warunków, Spółka zrealizuje przyjęte zamówienia niezwłocznie, ale nie później niż w ciągu 30 dni, chyba że Konsument zgodził się na dłuższy okres dostawy. Jeśli dostawa jest opóźniona lub jeśli zamówienie nie może zostać zrealizowane w całości lub w części, konsument zostanie o tym powiadomiony w ciągu 30 dni od złożenia zamówienia. W takim przypadku konsument ma prawo do bezpłatnego rozwiązania umowy i prawo do odszkodowania.

W przypadku odstąpienia od umowy zgodnie z poprzednim punktem, firma zwróci kwotę zapłaconą przez konsumenta tak szybko, jak to możliwe, ale nie później niż 14 dni po odstąpieniu od umowy.

Jeśli dostawa zamówionego produktu okaże się niemożliwa, firma dołoży wszelkich starań, aby dostarczyć produkt zastępczy. Przy dostawie zostanie jasno i zrozumiale zakomunikowane, że zostanie dostarczony produkt zastępczy. W przypadku towarów zastępczych nie można wykluczyć prawa do odstąpienia od umowy. Koszty zwrotu ponosi spółka.

Ryzyko uszkodzenia i/lub utraty produktów ponosi firma do momentu dostarczenia ich konsumentowi lub wcześniej określonemu i znanemu przedstawicielowi firmy, chyba że wyraźnie uzgodniono inaczej.

Artykuł 12 - Transakcje w toku: czas trwania, rozwiązanie i przedłużenie

Odstąpienie od umowy

Konsument może wypowiedzieć umowę zawartą na czas nieokreślony na regularną dostawę produktów (w tym energii elektrycznej) lub usług w dowolnym momencie, z zastrzeżeniem uzgodnionych zasad wypowiedzenia i maksymalnego okresu wypowiedzenia wynoszącego jeden miesiąc.

Konsument może wypowiedzieć umowę zawartą na czas określony na regularne dostarczanie produktów (w tym energii elektrycznej) lub usług w dowolnym momencie przed upływem ustalonego okresu, z zastrzeżeniem uzgodnionych zasad anulowania i maksymalnego okresu wypowiedzenia wynoszącego jeden miesiąc.

Konsument może wypowiedzieć umowy, o których mowa w poprzednich punktach:

w dowolnym momencie i nie ograniczać się do anulowania w określonym czasie lub w określonym okresie;

co najmniej rozwiązać je w taki sam sposób, w jaki zostały zawarte przez niego;

zawsze z takim samym okresem wypowiedzenia, jaki spółka wynegocjowała dla siebie.

Przedłużenie

Umowa zawarta na czas określony na regularne dostawy produktów (w tym energii elektrycznej) lub usług nie może zostać automatycznie przedłużona lub odnowiona na czas określony.

W drodze odstępstwa od poprzedniego ustępu, umowa na czas określony dotycząca regularnego dostarczania dzienników, wiadomości i tygodników może być automatycznie przedłużona na czas określony wynoszący maksymalnie trzy miesiące, pod warunkiem, że konsument może rozwiązać tę przedłużoną umowę na koniec okresu przedłużenia z zachowaniem maksymalnie miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Umowa na czas określony dotycząca regularnego dostarczania produktów lub usług może zostać automatycznie przedłużona na czas nieokreślony tylko wtedy, gdy konsument może ją wypowiedzieć w dowolnym momencie z zachowaniem maksymalnie jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia i maksymalnie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia w przypadku umowy dotyczącej regularnego, ale krótszego niż miesięczny, dostarczania gazet i czasopism codziennych, informacyjnych i cotygodniowych.

Umowa na czas określony dotycząca regularnego dostarczania gazet i czasopism codziennych, informacyjnych i cotygodniowych (oferta próbna lub wstępna) nie jest automatycznie przedłużana i automatycznie wygasa po zakończeniu okresu próbnego lub wstępnego.

Czas trwania

Jeżeli umowa została zawarta na okres dłuższy niż jeden rok, konsument może rozwiązać umowę w dowolnym momencie z zachowaniem okresu wypowiedzenia nie dłuższego niż jeden miesiąc po upływie jednego roku, chyba że rozsądek i uczciwość sprzeciwiają się rozwiązaniu umowy przed upływem uzgodnionego okresu.

Artykuł 13 - Płatność

O ile nie uzgodniono inaczej, kwoty należne od konsumenta muszą zostać zapłacone w ciągu 7 dni roboczych od rozpoczęcia okresu do namysłu, o którym mowa w art. 6 ust. 1. W przypadku umowy o świadczenie usługi okres ten rozpoczyna się po otrzymaniu przez konsumenta potwierdzenia zawarcia umowy.

Konsument jest zobowiązany do niezwłocznego powiadomienia przedsiębiorstwa o wszelkich błędach w podanych lub wspomnianych szczegółach płatności.

W przypadku opóźnienia płatności przez konsumenta, przedsiębiorstwo jest, o ile nie jest to ograniczone przez prawo, uprawnione do naliczenia uzasadnionych kosztów, które zostały podane do wiadomości konsumenta z wyprzedzeniem.

Artykuł 14 - Procedura reklamacyjna

Reklamacje dotyczące wykonania umowy muszą być składane w sposób pełny i jasny w ciągu 7 dni od rozpoznania wad przez konsumenta.

Odpowiedzi na reklamacje złożone przedsiębiorcy udziela się w terminie 14 dni od daty ich otrzymania. Jeżeli reklamacja wymaga przewidywalnie dłuższego czasu rozpatrzenia, spółka udzieli odpowiedzi w terminie 14 dni za potwierdzeniem odbioru i wskazaniem, kiedy konsument może spodziewać się bardziej szczegółowej odpowiedzi.

Jeśli skarga nie może zostać rozstrzygnięta wspólnie, powstaje spór, który podlega procedurze rozstrzygania sporów.

Reklamacja nie zawiesza zobowiązań spółki, chyba że spółka stwierdzi inaczej na piśmie.

Jeśli reklamacja jest uzasadniona, spółka, według własnego uznania, bezpłatnie wymieni lub naprawi dostarczone produkty.

Artykuł 15 - Spory

Umowy między spółką a konsumentem, do których odnoszą się niniejsze ogólne warunki, podlegają wyłącznie prawu holenderskiemu. Nawet jeśli konsument mieszka za granicą.